کنترلر مرکزی فیبارو

Fibaro Home Center3 Lite

HC3 Lite کنترلر جمع و جور جدید فیبارو است. در اینجا قابلیت های جدید و تفاوت‌های HC3 و کارهایی که می‌توانید با این کنترلر انجام دهید، توضیح خواهیم داد.

فیبارو برای سال های متوالی  پیشرو در بازار خانه هوشمند است و تجهیزات تولیدی این برند با پروتکل Z-Wave plus کار می‌کنند. فیبارو نسخه جدیدی از کنترلر خود را در ابتدای سال 2020 ارائه کرد که جانشین HC2 است. سری جدید کنترلر فیبارو بسیار شگفت انگیز است. HomeCenter3 Lite یک نسخه ساده تر از HC3  که ارزان تر بوده ولی دارای محدودیت هایی است.

در واقع HC3L جایگزین نسخه قبلی خود یعنی HCL است. این نسخه سریعتر از نسخه قبلی بوده و از رابط کاربری جدید  استفاده می کند.

HC3 Lite به تراشه های جدید 700 مجهز شده است. این سری از تراشه های Z-wave سرعت بیشتر و مسافت پوشش دهی  بیشتری را در اختیار قرار می دهد.

ویژگی جدید و قابلل توجه در این مدل از کنترلر فیبارو اضافه شدن وای فای داخلی 2.4 گیگاهرتز است که باعث می شود بر خلاف مدل قبلی که کنترلر حتما باید به صورت سیمی و با استفاده از کابل شبکه به مودم متصل می شد به راحتی و به صورت بی سیم به مودم متصل شوید و کنترلر را در هر قسمتی از خانه خود مستقل از مودم قرار دهید. 

چنین کنترلی قدرتمنده، اما چه کاری می توانید با آن انجام دهید؟

دستگاه مرکزی فیبارو به عنوان پلی بین تمامی تجهیزات هوشمند ماننده لوستر بوده و امکان کنترل هوشمند آن را محیا می کند. منظور از کنترل فقط روشن یا خاموش کردن لامپ نیست، بلکه با استفاده از قوانین وسناریوهای مختلف خانه شما را واقعا هوشمند می کند.

با استفاده از سناریوها، به راحتی با یک کلیک می توانید  ترتیبی دهید که وقتی از خانه دور هستید، روشنایی شما خاموش شود. اگر کنترلر متوجه شود کسی در خانه نیست، می تواند گرمایش را نیز خاموش کند.

بنابراین HC3 Lite نه تنها می تواند روشنایی، بلکه تلویزیون، هشدارهای تردد، گرمایش، تهویه مطبوع، و غیره را نیز کنترل کند. ااین ها تنها قسمتی از آن چیزیست که خانه هوشمند فیبارو در اختیار شما قرار می دهد، امکانات بی پایان هستند.