فشرده سازی +H265   توضیحی درباره فرمت فشرده سازی H265+ و نحوه عملکرد آن و تفاوت های آن با فرمت های فشرده سازی سابق  اولین تاثیر فشرده سازی با این فرمت کاهش قابل توجه بیت ریت (نرخ داده) نسبت به حالت استاندارد H.265 است. کیفیت تصاویر خروجی با فشره سازی +H.265  با H265/HEVC یکسان بوده، در حالیکه […]

فشرده سازی +H265  

توضیحی درباره فرمت فشرده سازی H265+ و نحوه عملکرد آن و تفاوت های آن با فرمت های فشرده سازی سابق

 اولین تاثیر فشرده سازی با این فرمت کاهش قابل توجه بیت ریت (نرخ داده) نسبت به حالت استاندارد H.265 است.

کیفیت تصاویر خروجی با فشره سازی +H.265  با H265/HEVC یکسان بوده، در حالیکه پهنای باند انتقال کاهش یافته و ظرفیت ذخیره‌سازی به دلیل استفاده این فرمت فشرده سازی از سه فناوری کلیدی “رمزگذاری پایه، کاهش نویز و کنترل بیت ریت انعطاف‌پذیر” کاهش می‌دهد. کاهش پهنای باند، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل و انتقال اطلاعات محتوای ویدیویی را آسانتر میکند.

دوربین‌های نظارتی Ultra HD به‌دلیل کیفیت تصویر بالا، پهنای باند انتقال و فضای ذخیره‌سازی بیشتر نیاز دارند و از این رو چالش هایی برای انتقال و ذخیره سازی داده ها ایجاد کردند. محدود کردن دیتای این دوربین ها به یک مشکل اساسی تبدیل شد و چالش جدی را برای استفاده از این دوربین ها پیش رو قرار داد. فشرده سازی هوشمند +H.265 حدود 32.4 درصد از  H.265 کار آمدتر بوده و چالش  استفاده از دوربین های Ultra HD را برطرف کرد.

+H.265 با تکیه بر ویژگی های خود، بدون کاهش کیفیت تصویر و فقط با کاهش بیت ریت باعث پایین آمدن قابل ملاحضه حجم داده ها، هزینه های انتقال داده های شبکه و ذخیره سازی اطلاعات شد.

چگونگی عملکرد فشرده سازی هوشمند هایک ویژن :

  • تمرکز بر اجسام متحرک و صرف نظر از بک گراند
  • کاهش نویز تصاویر
  • نظارت بدون وقفه 24 ساعته

*H265+ با تکیه بر این فناوری ها چالش استفاده از دوربین های با کیفیت تصویر بالا را رفع کرده و  کاربرد دوربین‌های نظارتی ultra HD مانند دوربین‌های 8 و 12 مگاپیکسلی گسترش می‌دهد.

h.265+ low storage diagram

تمرکز بر اجسام متحرک و صرف نظر کردن از بک گراند

حرکت فقط در قسمت هایی از تصویر انجام می شود و سایر قسمت ها ثابت هستند. قسمت هایی از تصویر که دارای حرکت است برای ما مهم هستند و به زبان ساده بخش هایی که دارای حرکت هستند برای ما مهم بوده و بخش های ثابت تصویر اهمیت چندانی ندارند. 

فشرده سازی +H265  از طریق ثابت نگه داشتن یک فریم از بخش های ثابت تصویر و درنظر گرفتن بخش هایی بااجسام متحرک منطقه نظارتی، باعث کاهش قابل توجه حجم تصاویر ضبط شده و پردازش و ضبط تصاویر کم اهمیت را مدیریت می کند.

کاهش نویز تصاویر

کمبود نور باعث کاهش کیفیت تصویر و ایجاد نویز در تصاویر می شود.  تصاویر نویزدار باعث حجیم شدن داده های تصویر می شوند. 

 فشرده سازی H.265+ با تمرکز بر بهبود نویز تصاویر علاوه بر اینکه باعث بالا رفتن کیفیت تصاویر نویزدار می شود، باعث کاهش اطلاعات انتقالی و سهولت در ذخیره سازی داده ها می شود.

در صورتیکه در اعمال تنظیمات و سایر قسمت ها سوالی دارید از طریق صفحه “تماس با ما” با ما در ارتباط باشید.

تیم ما با اشتیاق آماده راهنمایی شما می باشند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *