استاندارد IK مشخص کننده مقاومت دوربین دام در برابر ضربه های شدید و دستکاری می باشد . ساختار این دوربین ها به گونه ای است که شوک ناشی از ضربه های شدید را جذب کرده و تخریب دوربین را به حداقل برساند. حتی در تماس شدید، دوربین می تواند به کار خود ادامه دهد. همچنین […]

استاندارد IK مشخص کننده مقاومت دوربین دام در برابر ضربه های شدید و دستکاری می باشد . ساختار این دوربین ها به گونه ای است که شوک ناشی از ضربه های شدید را جذب کرده و تخریب دوربین را به حداقل برساند. حتی در تماس شدید، دوربین می تواند به کار خود ادامه دهد. همچنین محافظت بیشتری در برابر باران شدید، برف و باد شدید ایجاد می کند.

امتیاز IK دوربین به چه معناست؟

برای سنجش میزان مقاومت دوربین در برابر ضربه به دنبال امتیاز IK دوربین باشید. IK مخفف “Impact Protection Rating” است و یک سیستم بین المللی است که توسط کمیسیون بین المللی الکترونیک (IEC) ارائه شده است. IEC استانداردهای جهانی را برای کلیه فناوری های مرتبط با برق و الکترونیک تنظیم و منتشر می کند.

استاندارد IK10

انتظارات از استاندارد IK

تولیدکنندگان و فروشندگان دوربین های امنیتی ضربه به دوربین توسط چکش را برای توضیح این استاندارد استفاده می کنند. این بیان می تواند گمراه کننده باشد و از این رو این دوربین ها احتمال آسیب در برابر ضربه شدید را دارند.

محصولی که برابر ضربات آسیب پذیر نباشد از لحاظ عملی امکانپذیر نیست و این استاندارد به این معنی است که تعداد پنج ضربه با قدرت بیست ژول آسیبی به عملکرد دوربین در آزمایشگاه و تحت تنظیمات محیطی معمولی نرسانده است.

تولیدکنندگان و فروشندگان دوربین های امنیتی ضربه به دوربین توسط چکش را برای توضیح این استاندارد استفاده می کنند. این بیان می تواند گمراه کننده باشد و از این رو این دوربین ها احتمال آسیب در برابر ضربه شدید را دارند.

محصولی که برابر ضربات آسیب پذیر نباشد از لحاظ عملی امکانپذیر نیست و این استاندارد به این معنی است که تعداد پنج ضربه با قدرت بیست ژول آسیبی به عملکرد دوربین در آزمایشگاه و تحت تنظیمات محیطی معمولی نرسانده است.IK10 مربوط به مقاومت در برابر ضربه ای 20 ژول یا سقوط یک عنصر ضربه ای 5.0 کیلوگرمی از ارتفاع 0.4 متری است.

آزمایش ضربه به دوربین

برای درک میزان ضربه، چرخاندن چوب بیسبال توسط بازیکن در حالت افقی، باعث ضربه ای حدود 200 ژول بر روی توپ می شود. یک چکش فلزی این توانایی را دارد که در صورت کوچک بودن سطح مقطع تماس، انرژی بیشتر از این مقدار (200ژول) را انتقال دهد.

استاندارد IK10 مقاومت دوربین دربرابر ضربه چکش نبوده و احتمال آسیب و شکستن شیشه دوربین با ضربات شدید بسیار بالا است.

از آنجایی که شیشه دوربین  استاندارد IK دارد، این استاندارد مختص دوربین های دام می باشد  .

 IK استانداردی برای بیان میزان محافظت دوربین در مقابل آسیب فیزیکی است

12 کلاس مختلف در این استاندارد وجود دارد که از IK00 پایین ترین رده تا +IK10 بالاترین طبقه بندی را شامل می شود.IK10 بنابر استاندارد IEC62262، بیانگر محافظت در برابر آسیب فیزیکی دوربین است و در برابر برخی آسیب ها از دوربین محافظت می کند.

چارت IK

چارت انواع استاندارد IK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *