فشرده سازی هوشمند H.265+

فشرده سازی هوشمند H.265+

+H265 هوشمند 

 فشرده سازی هوشمند +H265 موجب کاهش قابل توجه بیت ریت نسبت به حالت استاندارد H.265 میشود.

در حالت +H.265 کیفیت ویدیو با H265/HEVC یکسان بوده در حالیکه پهنای باند انتقال و ظرفیت ذخیره‌سازی به دلیل استفاده از سه فناوری کلیدی – رمزگذاری پایه، کاهش نویز و کنترل بیت ریت انعطاف‌پذیر کاهش می‌دهد. کاهش پهنای باند، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل و انتقال اطلاعات محتوای ویدیویی را آسانتر میکند.

دوربین‌های نظارتی با کیفیت تصویر بالا (Ultra HD) به‌دلیل نیاز به پهنای باند انتقال و ظرفیت ذخیره‌سازی بالا، چالش هایی برای انتقال و ذخیره سازی داده ها ایجاد کردند. نحوه محدود کردن بیت ریت ویدئو های فول اچ دی به یک مشکل اساسی تبدیل شد و چالش جدی را برای استفاده از این دوربین ها پیش رو قرار داد. فشرده سازی هوشمند هوشمند +H.265 حدود 32.4 درصد از  H.265 کار آمدتر بوده و چالش  استفاده از دوربین های Ultra HD را برطرف کرد.

+H.265 با کاهش بیت ریت و در نتیجه کاهش قابل ملاحضه حجم داده ها، موجب کاهش هزینه های انتقال داده های شبکه و ذخیره سازی اطلاعات می شود.

نحوه عملکرد کفشرده سازی هوشمند هایک ویژن :

  • تمرکز بر اجسام متحرک و صرف نظر کردن از بک گراند
  • کاهش نویز تصاویر
  • نظارت بدون وقفه 24 ساعته

*H265+ کاربرد دوربین‌های نظارتی ultra HD مانند دوربین‌های 8 و 12 مگاپیکسلی گسترش می‌دهد.

تمرکز بر اجسام متحرک و صرف نظر کردن از بک گراند

در سیستم های نظارتی، تصاویر دارای پس زمینه ثابت هستند که این تصاویر ثابت در صورتیکه در هر فریم لحاظ شود باعث حجیم شدن اطلاعات می شود.

+H265 هایک ویژن با ثابت نگه داشتن فریم پس زمینه و در نظر گرفتن اجسام متحرک منطقه نظارتی باعث کاهش قابل توجه حجم تصاویر ضبط شده می شود.

کاهش نویز تصاویر

کمبود نور باعث کاهش کیفیت تصویر و ایجاد نویز تصاویر می شود. ضبط و انتقال تصاویر نویزدار باعث ایجاد اطلاعات عظیم می شود. فشرده ساز هوشمند با تمرکز بر بهبود نویز تصاویر درکنار اینکه باعث بالا رفتن کیفیت تصاویر نویزدار می شود، باعث کاهش اطلاعات انتقالی می شود.

h.265+ low storage diagram
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *